Construcția sistemului centralizat de alimentare cu apă a localităților Ghilad și Gad, Jud.Timiș, finanțat prin Programul de dezvoltare a infrastructurii din spațiul rural
*Instituit prin Ordonanță Guvernului nr. 7/2006 aprobată prin legea nr.71/2007 , s-a dat în folosință în localitatea Ghilad în anul 2010, urmând ca în funcție de fondurile guvernamentale alocate să se finalizeze lucrarea și în localitatea Gad










